Information on this website is not updated. Please visit our new website

В Університеті відбудеться ІI Українсько-польський форум з проблем європейської інтеграції та національної ідентичності

12–13 травня 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться ІI Українсько-польський форум «Європейська інтеграція та національна ідентичність: інституційний і ціннісний виміри».

Місце проведення заходу – Актова зала головного корпусу Львівської політехніки (м. Львів, вул. С. Бандери 12). Початок роботи – 11:00.

Форум є спільним проектом Інституту політичних наук Вармінсько-Мазурського університету (Ольштин, Польща) та Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

Співорганізатори заходу: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки (МІОК), Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Науково-аналітичний центр політичних досліджень «Вектор».

Форум відбудеться за підтримки Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, Комітету ВРУ у закордонних справах, Представництва МЗС України у Західному регіоні, Львівської міської ради, Львівської обласної ради та Програми розвитку ООН в Україні.

На форумі буде обговорено такі питання:

 • політична та інституційна адаптація до євроінтеграції,
 • створення наднаціональної колективної ідентичності «європеєць»,
 • статус етнічних та національних меншин,
 • умови формування європейської ідентичності українців та визначення пріоритетів, які сприятимуть повноправному членству України в європейській спільноті.

Окрім пленарних та секційних засідань, у рамках роботи Форуму заплановано проведення круглого столу на тему «Етнічні та національні меншини України та Польщі».

Директор Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки Ярина Турчин наголошує: «Українці – європейська нація, тому наші політичні, економічні та безпекові перспективи в об’єднаній Європі. Сьогодні ми долаємо непростий євроінтеграційний шлях, але це дорога до рідного дому. Головне завдання форуму – відкрити Україну та її європейські цінності для Європи, для того, аби ми якомога швидше інтегрувалися в це середовище».

Народний депутат України Оксана Юринець зазначає: «З одного боку, Україна потребує повноправного членства у Євросоюзі і повинна розуміти, що ключі від цього – у її власних руках, просто необхідно визначитись, як цими ключами скористатися. З іншого – і Європа має усвідомити, що зміцнення відносин з Україною є важливими не тільки тому, що цього хочуть українці, а тому, що це потрібно європейцям. Європа потребує України, бо ми можемо принести їй ті цінності, які вона забула. Природа Майдану, надзвичайна консолідованість українства в останні тяжкі роки це довели».

Директор МІОКу Ірина Ключковська як модератор круглого столу вважає, що ставлення до національних меншин – тест на зрілість держави проживання і держави походження, свідчення дієвої, а не декларативної внутрішньої і, водночас, зовнішньої політики.

У форумі візьмуть участь:

 • Мирон Сич (Miron Sycz) – заступник голови комісії національних меншин Сейму Республіки Польща;
 • Оксана Юринець – народний депутат України, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції;
 • Ірена Бурчик (Irena Burczyk) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства;
 • Збігнєв Пєтрак (Zbigniew Pietrzak) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства;
 • Марцін Півоварчик (Marcin Piwowarczyk) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства;
 • Марцін Куласек (Marcin Kulasek) – радник сейму Вармінсько-Мазурського воєводства;
 • Тарас Вервега – депутат Львівської обласної ради;
 • Уляна Пак – депутат Львівської обласної ради;
 • Роман Грицевич – депутат Львівської обласної ради.

Контактна особа – Олександр Горбач, тел. 0984448764.