Конференція до дня народження Памфіла Юркевича

Здавалось би, що з такою метою філософія права повинна оперувати виключно сучасними концепціями та тлумаченнями, відкидаючи все, що ззовні видається хоч трішечки застарілим. Однак, прогрес неможливий без пам'яті про історію. І цю загальновідому істину вкотре довела кафедра теорії та філософії права Інституту права та психології, влаштувавши 19 травня 2016 року конференцію під гаслом "Історія і сучасність філософії права: до 190-річчя від дня народження Памфіла Юркевича".
Памфіл Юркевич - філософ-українець, про якого мало що знають на Батьківщині, однак ідеями якого захоплюються поза її межами. Він жив та творив у ХІХ столітті, коли філософія поступово втрачала свої межі, зливаючись з іншими науками. Одним із основних вчень філософа було філософське споглядання держави та права на основі національної ідеї, де Памфіл Юркевич висловив антропологізм, аксіологізм та глибоку відданість державі та праву.
До конференції долучилось чимало студентів-правників, викладачів та науковців не лише з Національного університету "Львівська політехніка", але й інших вищих навчальних закладів, що довело важливість та актуальність поглядів на філософію права та сутність держави не лише у сучасному вимірі, але й через призму ідей видатного науковця минувшини - Памфіла Юркевича.