Наш поступ у 2015 – 2016 н.р.: звіт завідувача кафедри д.ю.н., проф. Сливки Степана Степановича

Американський філософ Герберт Мід якось сказав, що один батько важить більше, ніж сотні вчителів. А що, коли батько та вчитель – це тотожні ролі? Тоді ми отримуємо любов та підтримку, розуміння та повагу, мудрість і терпіння у поєднанні.

Для Наукового інституту права та психології та для Національного університету «Львівська політехніка» 2015-2016 навчальний рік видався плідним та насиченим. Кафедра теорії та філософії права також внесла свою лепту у розвиток науки.

Саме цього навчального року був значно зміцнений науковий потенціал кафедри: маємо шість докторів наук. Зокрема, на пропозицію завідувача кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету Держка І.З. я зініціював і організував проведення ІІІ-ї заочної науково-практичної конференції на тему «Державотворення та правотворення в Україні: проблеми та перспективи розвитку» і Всеукраїнської конференції на тему «Історія і сучасність філософії права: до 190-річчя від дня народження Памфіла Юркевича (випускника Київської богословської академії)». Остання подія стала знаковою – в ній взяло участь багато науковців з різних вищих навчальних закладів України, відтак ім’я геніального українського філософа Памфіла Юркевича було виведено із небуття, запланувавши перетворивши цей науковий захід у щорічну традиційну конференцію.

Зніційовані наукові зв’язки дослідників із зарубіжними науковими школами Республіки Польща (Варшава, Люблін), Словаччини (Братіслава). Зокрема, члени кафедри брали активну участь у проведенні наукових конференцій названих країн.

За участю та під керівництвом викладачів кафедри наші студенти брали участь у Всеукраїнській олімпіаді з правознавства, на якій вибороли ІІІ командне місце серед 57 –ми навчальних закладів.

Викладачі кафедри надавали практичну допомогу у проведенні переатестації працівників Львівськох обласної прокуратури.

Кафедра підтримала ініціативу НУ «Львівська політехніка» у проведенні Наукових фестон, «Весни політехніки», «Шевченківських вечорів у Львівській політехніці».

У межах нашої філософсько-правової школи плідною була праця над навчальним та навчально-методичним забезпеченням – видано монографію «Предметна першість у юридичній науці» та розпочато роботу над наступною – «Метаантропологія права: поєднання цінностей», оновлено та доповнено науковими здобутками підручники та посібники «Юридична деонтологія», «Філософія права», «Канонічне право», «Проблеми філософії права», опубліковано видання «Методологія професійного становлення: життєписний нарис. – Ч.1: Емпірична професійно-наукова методологія», написане мною на власній життєвій практиці, а також здійснено неоціненний вклад у науку філософії та теорії права – введено в науковий обіг деякі нові поняття: «ургентне право», «узгоджувальне право», «входження у правове поле», «метаантропологічна любов до ближнього» та ін. і проведено гештальтне обґрунтування філософії права, юридичної деонтології та канонічного права як загального, одиничного та особливого.

У цьому році зініційовано відкриття панельної «Репрезентації виданих науковцями кафедри праця» та створення «Новинного блоку інформації про наукову, методичну та організаційну діяльність кафедри».

У цьому навчальному році ми не залишилися осторонь морально-духовних та матеріальних проблем воїнів АТО, які перебувають на лікуванні у лікарні Західного військового округу.

Не перший рік я намагаюсь бути для науковців міцною опорою: під моїм керівництвом цьогоріч підготовлено до захисту дві докторські дисертації, захищено п’ять дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, створено організаційно-наукові засади з метою захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук і надана науково-методологічна допомога доцентові для вступу в докторантуру. Також здійснюю наставництво молодими науковцями – за моїми порадами та консультуванням зараз в аспірантурі навчається п’ять аспірантів.

Сподіваємось, що новий навчальний рік принесе кафедрі теорії та філософії права, Науковому інституту права та психології та Національному університету «Львівська політехніка» нові наукові здобутки та перемоги, буде плідним та творчим.