Народний дім "Просвіта"

Народний дім «Просвіта» - культурно-просвітницький заклад, створений в 1992 році на базі студентського клубу як структурний підрозділ Національного університету «Львівська політехніка».

Директором його багато років працює талановита і захоплена своєю справою людина, заслужений працівник культури України, «відмінник освіти України» Степан Йосипович Шалата.

Основною діяльністю Народного дому «Просвіта» є виховання у студентської молоді високих моральних, духовних і культурних якостей, активної громадянської позиції, національної свідомості та патріотизму, відродження національно-культурних традицій українського народу, пропаганда української культури і мистецтва, організація культурного дозвілля, розвиток творчих обдарувань студентів і працівників університету, організація роботи колективів художньої самодіяльності.

З цією метою в університеті проводяться тематичні вечори, театралізовані свята, урочисті академії, присвячені визначним діячам України та знаменним датам нашої держави, засідання дискусійних клубів, різноманітні обрядові заходи, фестивалі, концерти, вечори відпочинку, дискотеки тощо.

Уже традиційними святами стали: урочиста церемонія посвяти в студенти, студентські фестивалі самодіяльної художньої творчості «Весна політехніки», «Осінь політехніки», урочисті академії, присвячені дням народження українських поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, національним героям України – Степану Бандері, Роману Шухевичу, Михайлу Грушевському, видатним вченим України – Юрію Дрогобичу, Юліану Захарієвичу, Юліану Медведському та іншим.

Щорічно в університеті проводяться урочисті вечори і святкові концерти, присвячені Дню Незалежності України, Дню Конституції, Міжнародному дню студента, Дню Матері, Дню Українських збройних сил, утворенню ЗУНР.

Особлива увага надається відродженню традицій українського народу. За останні роки Народний Дім «Просвіта» широко популяризує українську обрядовість, народні звичаї і традиції. Це вечори «Різдво в Україні», «Ніч на Андрія», українські вечорниці, дитячі ранки Св. Миколая, конкурси вертепів, колядок, щедрівок, веснянок, гаївок.

Одним із пріоритетних питань роботи Народного Дому «Просвіта» є організація роботи колективів художньої самодіяльності, розвиток творчих обдарувань студентів та працівників університету, пропаганда українського національного мистецтва.

У Народному Домі «Просвіта» працюють 10 колективів художньої самодіяльності, в яких беруть участь понад 600 студентів і працівників. За високий художньо-естетичний рівень виконавської майстерності, глибину змісту та пропаганду національно-культурних традицій в Україні та за кордоном п’ятьом гуртам художньої самодіяльності присвоєно почесне звання «Народний». Це: Народний ансамбль танцю «Вірність», Народна хорова капела студентів «Гаудеамус», Народний ансамбль бандуристок «Заспів», Народний чоловічий хор викладачів «Орфей», народний вокальний ансамбль «Аколада», ансамбль сучасного естрадного танцю, театральна студія «Хочу», вокальний ансамбль естрадної пісні, ансамбль народних інструментів.

Ці гурти постійно виступають з концертами перед студентами Львівської політехніки, мешканцями Львівщини, України та за її межами.

Низка колективів художньої самодіяльності є лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.