Наукова діяльність кафедри прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів

Наукові дослідження кафедри зосереджені на керованому регулюванні мікроструктури, фазового та енергетичного стану зовнішніх та внутрішніх поверхонь поділу. Метою пошукових праць є конструювання фрагментів мікроструктури поверхні певного функціонального призначення. Результати досліджень та розробок, проведених науковим колективом кафедри використовуються у навчальному процесі. Тематика наукових досліджень кафедри визначається бюджетними програмами прикладних розробок, науковим напрямом кафедральною тематики, державними цільовими науково-технологічними програмами на 2010-2015 роки та зосереджується по наступних напрямках:

• Ресурсозберігаючі технології створення функціонально градієнтних матеріалів та систем коп’ютерного конструювання їх структури із нановимірною геометрією.
  • Синтезування та дослідження градієнтних матеріалів із нановимірною геометрією.
  • Синтезування на різних конструкційних матеріалах діелектричних та резистивних шарів, що можуть бути використані при виробництві плоских плівкових нагрівних елементів нового покоління.
  • Оптимізація структури та магнітних властивостей монолітних та термо-пластичних постійних магнітів.
  • Інженерія границь зерен конструкційних та функціональних матеріалів.

Підготовка аспірантів та докторантів ведеться за спеціальностю 05.16.01 – «Металознавство та термічна обробка металів».
Над докторською дисертацією працюють: доцент Кузін О.А., старший викладач Ромака В.В., доцент Богун Л.І.

У період 2007-2012 рік випускниками кафедри захищено кандидатські дисертаціі: Теплою Т. Л. (старший викладач), Лазько Г.В. (асистент), Цигилик Н.В. (асистент).

Формування кадрового складу кафедри проводиться за рахунок залучення кращих випускників кафедри. До участі в науковій роботі, що проводиться кафедрою залучаються студенти молодших курсів. Вони беруть участь у дослідженнях по кафедральній та бюджетній тематиці та долучаються до участі у студентських олімпіадах і науково – технічних конференціях.
Починаючи з 2012 року кафедра «Прикладного матеріалознавства» призначена МОН молодь спорту України базовою з проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з прикладного матеріалознавства.

Впровадження результатів роботи в навчальний процес сприяє ознайомленню студентів та магістрів із новітніми технологіями, активізує їх самостійну роботу при підготовці до дипломного проектування та виконання кваліфікаційних магістерських робіт.

З 2013 по 2016рр. кафедра приймає участь у міжнародньому освітньому проекті Темпус "Модернізація навчальних планів дворівневої програми підготовки (МА, БА) з інженерного матеріалознавства на основі компетентного підходу та найкращого досвіду з впровадження положень Болонського процесу". Веб-сайт: http://www.mmateng.eu/

.