Чверть віку з політехніками – Шевченкове слово: відбувся черговий конкурс художнього читання Шевченкових поезій

Чверть віку в нашому Університеті щоберезня проходить конкурс художнього читання Шевченкових поезій. Не зрадили політехніки своїй чудовій традиції і в цьогорічний складний і тривожний час.

Особливістю конкурсу цього року стала величезна кількість охочих (понад півсотні учасників) продекламувати поезію Кобзаря. Та, на жаль, такий запал молоді до читання віршів Шевченка не відобразився на доборі творів. Зазвичай студенти не виходили за рамки шкільної програми і чимало творів звучало по кілька разів. Не обійшлося й без неспівмірної кількості лірично-плакучої поезії, яка аж ніяк не відповідала настрою нашого революційного часу.

Привітала учасників голова Товариства «Просвіта» Львівської політехніки, очільник конкурсного журі професор Христина Бурштинська. Вона наголосила, що впродовж останніх місяців усе українство жило і живе напругою, небезпекою і славою Майдану. Українці виборювали майбутнє з віщим словом нашого Генія, спрямованим на захист рідної землі і свободи.

Оцінювали конкурсантів також заступник голови Товариства «Просвіта» Надія Любомудрова, очільник театру-студії «Хочу» Анастасія Непомняща, голова Товариства «Молода Просвіта» Мирослава Швецова та авторка цих рядків.

Серед учасників були аматори і професіонали – учасники Народного театру-студії «Хочу». Відповідно їх оцінювали по-різному.

Переможницею і володаркою Гран-прі конкурсу (перше місце від Колегії та профкому студентів і аспірантів та перше місце від Товариства «Просвіта») стала другокурсниця ІНПП Вікторія Мацькович. Її виступ різнився від інших передовсім тим, що дівчина декламувала власний вірш «Коли у серці нескориме», який охопив тему Шевченка, Майдану та Героїв Небесної Сотні.

Перше місце від Товариства «Просвіта» розділили Олег Деркач (ІЕПТ, ІІ курс, «Хочу») та Степан Мелешко (ІНЕМ, ІІІ курс). Їх нагородили книгою «Кобзар і Україна». Друге місце посіли: Ольга Шквір (ІНЕМ, ІІІ курс), Микола Кочерган (випускник ІАРХ, «Хочу») та Андріана Мельничук (ІППТ, І курс). Ці троє конкурсантів у подарунок отримали альбоми з автографами відомого фотографа Василя Пилип’юка «Україна – земля Тараса». На третьому місці опинилися також троє конкурсантів: Алла Кольгофер (ІЕПТ, І курс), Марта Іванова (ІНПП, ІІ курс, «Хочу»), Марта Ратушна (ІГСН, ІІ курс, «Хочу»). У подарунок ці студенти отримали книгу поезій Тараса Шевченка «Я так її, я так люблю…».

Окремо просвітяни відзначили виступи Зоряни Мисяк (ІТРЕ, магістр другого року навчання, «Хочу»), Олени Кольгофер (ІЕПТ, І курс), Софії Козій (ІЕПТ, ІІ курс), Анни Павук (ІХХТ, ІІ курс,»Хочу»), Марії-Уляни Зайцевої (ІГСН, І курс, «Хочу»). В нагороду ці студенти отримали книги Богдана Гориня «Шевченкіана Софії Карафи-Корбут».

Нагороду за друге місце від Колегії та профкому студентів і аспірантів отримала Ірина Пришляк (ІНПП, ІІ курс), третє місце – Олександр Городиловський (ІНПП, І курс).

Окремо відзначив профком учасників театр-студії «Хочу»: перше місце здобула Поліна Дробуль (ІГСН, І курс), друге місце посіла Ольга Шмакова (ІГСН, ІІ курс), а третє розділили Андрій Теслевич (ІАРХ, ІІІ курс) та Євген Кісель (ІБІД, ІІ курс).

Колегія та профком студентів і аспірантів Львівської політехніки підтримала найталановитіших читців грошовими преміями. А редакція тижневика «Аудиторія» традиційно нагородила всіх, хто читав твори на громадянську тематику, квитками у різні театри Львова.