Наукова діяльність кафедри будівельних конструкцій та мостів

Наукову школу сталебетонних конструкцій створив доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, почесний професор Національного університету «Львівська політехніка» Ф. Є. Клименко. Вчений став автором першого підручника «Металеві конструкції» українською мовою.

Школу вогнестійкості конструкцій очолює доктор технічних наук, професор Б. Г.Демчина. Він уперше у натурному вогневому експерименті застосував метод акустичної емісії, яким підтвердив наявність перерозподілу зусиль при пожежі між окремими конструктивними елементами споруди. Створив нову контрольно-вимірювальну апаратуру для заміру, реєстрації, аналізу показів термопар та нові експрес методики дослідження вогнезахисних покриттів, бетонів і металів на високотемпературну дію, увів поняття межі вогнестійкості за ознакою токсичності для багатошарових конструктивних систем з використанням енерго-ефективних горючих утеплювачів, успішно займається вивченням залізобетонних конструкцій.

Доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі архітектури З. Я. Бліхарський заснував школу з проблем дослідження роботи залізобетонних конструкцій в агресивному середовищі. Особливістю наукових пошуків є вивчення впливу корозійних явищ та підсилення конструкцій при дії навантаження, що реально відповідає роботі конструктивних елементів, будівель та споруд.

Крім вище названих шкіл, викладачі кафедри займаються пошуками в інших наукових напрямах: зокрема дослідження конструкцій ребристих куполів; вивчення роботи згинаних залізобетонних конструкцій на дію поперечної сили; вивчення арматури в стиснутих залізобетонних елементах; розробка методів технічної діагностики стану будівельних конструкцій; вивчення роботи тонкостінних просторових залізобетонних висотних споруд; дослідження і робота багато шарових залізобетонних конструкцій; дослідження залізобетонних конструкцій зі змішаним і комбінованим армуванням; мостові конструкції та їх надійність.

Практичні результати колективу кафедри втілені при будівництві навчальних корпусів і студентського містечка Львівської політехніки, критих ринків в м. Хмельницькому, м. Івано-Франківську, готельних комплексів «Бескид», «Кришталевий палац» у м. Трускавці, «Плай» у Карпатах, готелю «Швейцарський» у Львові, церкви Св. Володимира і Ольги, спорткомплексу «Україна», будинку податкової інспекції у м. Львові , стадіону «Арена Львів» та інших споруд, що стали окрасою нашого міста. У творчому доробку працівників кафедри проекти реконструкції костелу бернардинів (ХVI ст.), митрополичих палат (ХVIII ст.), будинку Управління Львівської державної залізниці (ХIХ ст.), будівлі Національного університету в Чернівцях (ХIХ ст.), замкового моста у Кам’янці-Подільському (ХI ― ХV ст.), автомобільного пункту пропуску «Рава-Руська», торгового центру «Магнус», а також конструктивні рішення пам’ятників Т. Шевченку та загиблим правоохоронцям у центральній частині Львова тощо. Вчені кафедри з честю представляють здобутки колективу на міжнародних конференціях, симпозіумах та наукових семінарах найвищого рівня.

Кафедра «Будівельних конструкцій та мостів» веде підготовку бакалаврів за напрямком

• «Будівництво»;
  • «Пожежна безпека»;

спеціалістів та магістрів за такими спеціальностями:

• «Промислове та цивільне будівництво»;
  • «Пожежна безпека».

У 2000 році створено навчально-науковий комплекс «Пожежна безпека» на базі НУ «Львівська політехніка» та Львівського пожежно технічного училища. В інституті діє спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю «Будівельні конструкції, будівлі та споруди», членами якої є професори кафедри: З. Я. Бліхарський, Б. Г. Демчина та доцент П. Ф. Холод.

Кафедра тісно співпрацює з Варшавською політехнікою (відділ інженерії будівництва) та Люблінською політехнікою.