Найкращі молоді науковці року: у Львівській політехніці урочисто привітали переможців конкурсу

Напередодні Дня науки, 15 травня, у Львівській політехніці урочисто привітали переможців конкурсу «Найкращий молодий науковець року».

Ректор університету професор Юрій Бобало, вітаючи талановиту молодь із «дуже хорошими результатами», відзначив, що Львівська політехніка має найкращі показники з підготовки молодих науковців серед усіх вишів України. Він також висловив задоволення, що останнім часом у Політехніці захищено багато докторських дисертацій у віці до 35 років, а ефективність підготовки аспірантів становить 74 відсотки.

– Впродовж семи років, відколи я ректор, у нас захищено 115 докторських і 550 кандидатських дисертацій, – сказав не без гордості Юрій Ярославович. – Я впевнений, що ви не зупинитеся на досягнутому, а будете й далі працювати над підвищенням свого наукового рівня і захистите ще й докторські дисертації. Бажаю вам успіхів на науковій ниві.

Молодих науковців привітав і проректор з наукової роботи Зорян Піх, ще раз підкресливши, що сьогоднішня акція присвячена Дню науки і 170-річчю Львівської політехніки, яке відзначаємо цього року. На думку Зоряна Григоровича, молоді науковці в майбутньому визначатимуть рівень освіти і науки Університету, і їхнє завдання полягатиме в імплементації реформ, розпочатих в освіті, державі й науці. Нині ж, заради вирішення завдань неперервності і поступу в зростанні кадрового потенціалу Університету, важливими є ефективні взаємовідносини молодих науковців і професури, котра готує собі наукову заміну.

На урочистості з короткими презентаціями своїх наукових доробків виступили доцент кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ІКТА Галина Клим, старший викладач кафедри загальної фізики ІМФН Віктор Кусьнеж, молодший науковий співробітник ІХХТ Роман Небесний та доцент кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва ІНЕМ Ігор Олексів. Він, до слова, до Дня науки зробив собі приємний подарунок – захистив докторську дисертацію.

Наказ ректора про визнання переможців конкурсу «Кращий молодий науковець року» зачитала заступник начальника НДЧ Політехніки Лілія Жук, а Зорян Піх разом із головою Ради молодих учених Університету Оксаною Юринець вручили переможцям почесні грамоти і сувенірну продукцію.