Довкілля захищатиме молодь: в Університеті відбувся І Міжнародний студентський конгрес із екології

У Львівській політехніці 15–16 травня пройшов Перший міжнародний студентський конгрес «Захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування», в якому взяло участь близько ста спудеїв із Вінниці, Полтави, Черкас, Кременчука, Сум та львівських вишів.

Його провели Інститут екології, природоохоронної діяльності та туризму ім. В. Чорновола Львівської політехніки та Львівська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги. Матеріали конгресу ввійшли у збірник наукових праць, який видали політехніки до цієї події.

Роботу конгресу відкрив голова ЛОО Всеукраїнської екологічної ліги, завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування професор Мирослав Мальований. Учасників конференції привітали директор ІЕПТ ім. В. Чорновола професор Олександр Мороз та голова комісії з охорони навколишнього середовища Українського союзу промисловців та підприємців, генеральний директор ДП «Арґентум» Василь Срібний, який зокрема відзначив, що «на цьому конгресі ви маєте звірити свої думки, знайти однодумців і зробити крок до побудови раціональнішого, ефективнішого суспільства, а ваші заходи в майбутньому мають сприяти поліпшенню екології».

Пленарне засідання «Пріоритетні екологічні питання. Роль студентства у їх вирішенні» доповіддю про перспективи комплексного реагентного очищення стічних вод свинарського комплексу від іонів амонію та фосфору розпочав студент Львівської політехніки Юрій Тулайдан. Загалом молодь говорила про сучасний підхід до утилізації відпрацьованих автомобільних фільтрів, еколого-технологічні аспекти впливу видобутку сланцевого газу на природне середовище, моніторинг якості очистки стічних вод тощо.

В рамках конгресу в лабораторії відновлювальних джерел енергії працювали три секції, на яких мова йшла про проблеми зменшення антропогенного навантаження на довкілля, молодь ділилася досвідом і перспективами теоретичних і практичних аспектів збереження біорізноманіття та інноваційними технологіями у природоохоронній діяльності.

– Коли організовували цей конгрес, мали на меті не лише залучити студентів до наукової праці, а й до важливої справи сьогодення – збереження довкілля, – говорить Олександр Мороз. – Із відомих причин до Львова не приїхали студенти із закордону, зате вони прислали свої доповіді. Плануємо зробити такі конгреси щорічними і сподіваємося, що в них щоразу братиме участь багато наукової молоді.

По завершенні конгресу всім його учасникам вручили сертифікати.