Нове поповнення Львівської політехніки: відповідальний секретар Приймальної комісії Олег Давидчак про підсумки вступної кампанії

Цього року першокурсниками Львівської політехніки стало понад 4500 осіб, серед них – понад 50 луганчан, донеччан і кримчан. Про нове поповнення Політехніки і вступну кампанію розмовляємо з відповідальним секретарем Приймальної комісії університету Олегом Давидчаком.

– Цього року до Львівської політехніки було подано понад 49 тисяч заяв від абітурієнтів, за цим показником університет був другим у львівському рейтингу і третім у Всеукраїнському, – говорить Олег Романович. – Вступна кампанія пройшла за планом: спокійно, в робочій атмосфері, і ми успішно виконали план на державну та комерційну форми навчання.

– Які особливості цьогорічної вступної кампанії?

– Цього року ми надавали вступникам різноманітні програми підготовки бакалавра. Так, випускники коледжів мали право вступати на перший курс скороченої дворічної і трирічної програм підготовки, на другий і третій курси нормативного терміну. Тільки на місця державного замовлення денної форми навчання ми зарахували 70 першокурсників, 123 особи – на другий курс і 48 осіб на третій курс, на скорочену програму заочної форми навчання – 52 особи. Що стосується комерційного навчання, то у нас вчитиметься значно більше випускників коледжів, ніж торік, адже тільки на перший курс скороченої програми Інституту післядипломної освіти передбачено прийняти близько 300 осіб. Крім того, цього року у нас був оголошений набір абітурієнтів на два нові напрями підготовки вже під час вступної кампанії. Це «атомна енергетика» і «ливарне виробництво». Державне замовлення на ці напрями ми отримали на етапі закінчення прийому заяв, тож були деякі проблеми з їх наповненням, але програму ми виконали.

– Яку форму подання документів обирали вступники?

– Цього року половину від усієї кількості заяв абітурієнти подали в електронній формі. Це значно більше, ніж торік.

– Який був цьогорічний прохідний бал?

– Максимальна кількість балів на напрямах підготовки була різна. Скажімо, на дизайні вона становила 896, на архітектурі – 890 (високі бали – за рахунок творчого конкурсу). На інших напрямах підготовки максимальний бал становив від 660 і менше.

– Які напрями підготовки користувалися найбільшою популярністю?

– Найбільше заяв було подано на «комп’ютерні науки», «програмну інженерію», «туризм», «міжнародні відносини», «соціологію», «соціальну роботу», «економіку підприємства», «міжнародну економіку», «фінанси і кредит», «облік і аудит», «правознавство», «музейну справу», «філологію», «журналістику», «практичну психологію». Ми цього року вперше мали конкурс на комерційні місця цих напрямів. Популярністю користувалися будівельні спеціальності. Під час першої хвилі приймання документів ми закрили напрям «дизайн» і «архітектура», куди йдуть професійно орієнтовані вступники. Загалом на денній формі навчатиметься 2220 бюджетників і близько 2000 комерційників. 100 заочників навчатимуться на бюджетній формі навчання, стільки ж осіб здобуватимуть освіту на платній основі.

– Чим пояснити таку велику кількість абітурієнтів, готових вчитися на комерційній основі?

– Думаю, передовсім на них вплинув імідж нашої Політехніки, яка готує добрих фахових спеціалістів. Крім цього, вартість навчання залишилася на рівні торішньої.

– Яка ситуація з пільговими категоріями?

– Маємо таку ж кількість пільговиків, як і торік.

– Чи виникали труднощі в період вступної кампанії?

– Через війну на сході Міністерство освіти і науки скоротило термін подачі заяв, тому в перші дні у нас був дуже великий наплив вступників: ми приймали по 5000 заяв щоденно. Загалом далі ситуація вирівнялася і ми працювали у звичній обстановці.

– Що нового було під час вступної кампанії?

– На неї, безперечно, вплинула війна на сході України. Абітурієнти з Донецька і Луганська, вступаючи на загальних правах, могли не подавати оригінали документів до 1 листопада. Натомість, з дозволу Міністерства освіти і науки, замість оригіналів мусили надати нам гарантійні листи. З кримчанами процедура вступу ще не завершена: для тих, хто не потрапив на державну форму навчання, Міністерство надаватиме окремі цільові місця. Торік ми зарахували близько 75 іноземних студентів. Думаю, цього року буде стільки ж. Міносвіти рекомендувало перевести студентів- іноземців зі східних регіонів в інші області. Можливо, хтось із них обере Львівську політехніку. Ми готові їх прийняти.