Цікаві знахідки, нові знайомства і чудові враження: завершилась чергова археологічна експедиція за участю львівських політехніків

Із року в рік студенти, а часто й викладачі Львівської політехніки долучаються до пошукової археологічної експедиції, яку проводить Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Колегія та профком студентів і аспірантів нашого університету радо підтримує наукову роботу й агітує молодь провести літо цікаво та корисно.

Наприкінці серпня завершилися ще одні розкопки в селі Маріямпіль, що на Івано-Франківщині. Цього літа до пошукових робіт доєдналося понад сорок учасників зі Львова та різних міст України.

– На розкопках я побував уже втретє, сподіваюся, що й наступного року поїду. Як завжди, було надзвичайно цікаво працювати, дізнаватися щось нове від науковців, спілкуватися з давніми друзями, які теж не вперше долучаються до експедиції, та знаходити нових знайомих, – поділився враженнями четвертокурсник ІЕСК Микола Петришин. – Обстановка в таборі була дуже дружня, всі один одному допомагали. Ми відшукували давні знаряддя праці, а мені вдалося знайти кістки тварин. Цього року наш табір розташувався близько до річки Дністер, тож багато купалися, засмагали. Ми жили в наметах, усі разом прокидалися, до обіду працювали, а решта часу відпочивали, спілкувалися, брали участь у різних іграх. Зі мною щороку їдуть мої друзі, щоразу «агітую» нових людей,

Загалом експедиція тривала з 4 липня до 23 серпня. Територія розкопок була достатньо велика і цікава на знахідки, хоч їх порівняно й не було дуже багато. Однією з найцікавіших, яку відкопали наприкінці експедиції, був кам’яний скребок із чіткими контурами і зроблений так, що міг кріпитися до дерев’яної ручки.

– Цього разу було багато студентів із різних вишів України, зокрема вперше з Кривого Рогу. Була також молодь із Києва, Хмельницького, Харкова, одна дівчина-переселенка з Криму. Очікували поляків, але батьки побоялися їх відпустити через ситуацію в нашій державі. Серед учасників було багато тих, хто вже їздив у попередні роки, а чимало й нових, – розповів керівник експедиції від Львівської політехніки Володимир Шепітчак. – Крім роботи, молодь мала ще й цікаві екскурсії в Івано-Франківськ, Галич, у селище Крилос, де є музей під відкритим небом. Традиційно студенти спілкувалися з керівником експедиції професором Олександром Ситником.

– Розкопки я відкрила для себе минулого літа, тож цьогоріч із нетерпінням очікувала, коли знову поїду в експедицію. Це дуже романтично – жити на природі, готувати їжу на вогнищі і відшукувати артефакти… Минулого року займалася розкопками три тижні, хоч планувала лише тиждень, а цього літа в експедиції пробула майже місяць. Маю чудові враження! Професор Ситник розказував цікаві історичні факти, крім цього, він привіз свої книжки, тож вільний час могли проводити з користю, – розповіла студентка 3 курсу ІТРЕ Дарія Жуковська. – Раніше не дуже цікавилася історією, але розкопувати, відчувати руками і бачити це все на власні очі – захоплююче! Вражає, що невеличка частинка, камінець може мати таку велику історію! Якщо буде можливість, то наступного року обов’язково поїду і раджу тим, хто не був у таких експедиціях, обов’язково побувати.