Активіст Колегії та профкому студентів і аспірантів Університету Данило Цьвок: нема нічого неможливого

Серед активістів Колегії та профкому студентів і аспірантів Львівської політехніки є чимало тих, для кого громадська діяльність стала невід’ємною складовою життя. Одним із найактивніших лідерів цієї молодіжної спільноти є аспірант другого року навчання Інституту економіки та менеджменту Данило Цьвок.

Хлопця знають як талановитого організатора, сильного лідера і розумного порадника.

– Завжди старався займати активну громадянську позицію і мати власну думку щодо всього. У школі постійно долучався до різних культмасових заходів, брав участь у їх організації. Прийшовши здавати документи для вступу у Львівську політехніку, побачив стенд з інформацією про відділи, напрями роботи Колегії та профбюро університету, і з того моменту мене зацікавила ця організація. Тож, коли на першому курсі оголосили набір молоді до профкому, я вирішив спробувати. Мені це дуже сподобалося, адже була можливість спілкуватися і співпрацювати зі старшокурсниками, які вже мали певний досвід. Виникало бажання рівнятися на них, дізнаватися щораз більше і займатися такою роботою, – розповів активіст.

На початку діяльності бачив себе у сфері культмасових заходів і вже згодом став головою культмасової комісії ІНЕМ. На другому курсі очолив колегію та профбюро ІНЕМ. Вибори були непрості, адже на цю посаду претендували ще двоє сильних кандидатів. Очільником молоді ІНЕМ був до закінчення свого студентства, після вступу в аспірантуру став в. о. голови культмасової комісії, а невдовзі заступником голови Колегії та профкому.

– Я для себе завжди розділяю робочий час: навчання передовсім, бо треба здобути якісну освіту, бути кваліфікованим фахівцем, а поміж тим – громадська робота, яка дисциплінує і допомагає розвиватися. Якщо під час навчання здобуваєш більше теоретичні знання, то саме робота в громадському секторі дає можливість отримати прикладні навики. Коли ми готуємо будь-який проект, завжди є економічна складова, я мав можливість побачити на практиці, як це все робиться. Також це комунікація з людьми, нові знайомства, сформоване коло людей, в яких впевнений і які мають таку ж мету і світобачення, прагнуть бути успішними. Як показує досвід, усі, хто займався громадською роботою, зараз – люди успіху, – поділився думками Данило.

Маючи чималий досвід роботи в команді, він переконаний – «Один у полі не воїн». Передовсім треба згуртовану кваліфіковану команду, яка навіть за відсутності лідера зможе ефективно працювати. У студентському самоврядуванні лідер – це людина, яка є першою серед рівних, яка не роздає накази, а йде і робить, а решта йдуть за нею – така позиція Данила Цьвока.

– Запорука успіху профбюро ІНЕМ – передовсім у правильній передачі досвіду і залученні різних поколінь. Я займаюся і зовнішньою діяльністю, тож маю можливість бачити ситуацію в різних вишах, де часто стикаються з проблемою, коли є висококваліфікована команда, але їй нема заміни. Біда в тому, що про заміну починають думати, коли активісти закінчують університет. Це неправильно. Завжди в організацію має вливатися «свіжа кров», адже нові люди – це свіжі ідеї, думки. Найкраще, коли в команді співпрацюють різні покоління: що більше досвіду зможеш передати своїм наступникам, то краще в майбутньому команда працюватиме, – наголосив молодіжний лідер.

Студенти Львівської політехніки впродовж чотирьох місяців були активними учасниками Революції Гідності. Данило Цьвок – один із лідерів, який весь цей час був на Майдані, боровся і працював, координував і допомагав.

– За увесь час там побувало близько семисот студентів-політехніків. Наш намет був першим серед молодіжних. Спершу приймали лише політехніків, а згодом до нас почали звертатися студенти і з інших вишів. Тож поступово координували роботу всієї молоді Львівщини, – розповів співрозмовник. – Не раз довелося приймати рішення в таких критичних умовах і так швидко, що годі було й передбачити, що в моєму житті можуть трапитися такі ситуації. Але саме той період дуже добре показав, у кого який досвід і вміння.

Навчання в аспірантурі для Данила – не просто ще один крок у розвитку, а цілеспрямований поступ.

– На мою думку, сучасний викладач мусить бути кваліфікований. Потрібно відходити від стереотипу викладача, який передиктовує книжку. Це повинен бути фахівець-практик, щоб на власному досвіді міг змальовувати певні ситуації, показати прикладну суть питання. Також викладач має бути такий, щоб студенти на нього рівнялися не просто як на фахівця, а як на людину, яка має власну життєву позицію, – поділився думками Данило.

Вільного часу в хлопця обмаль, але якщо з’являється можливість, він проводить його активно: займається спортом, читає художню літературу, книги, які стосуються розвитку громадського життя, літературу, яка мотивує, цікавиться психологією, бо будь-яка робота пов’язана зі спілкуванням з людьми, проводить час із друзями.

– У житті і роботі керуюся теорією трьох «Н»: Нема Нічого Неможливого! А за час, проведений на Майдані, переживши всі штурми, сформував для себе велику мрію – щоб Україна була успішна, щоб не ми рівнялися на європейські країни, а Європа рівнялася на нас, – наголосив наостанок Данило Цьвок.