В Університеті презентували монографію професора Пітсбурзького університету Адріяни Гельбіґ «Хіп-Хоп в Україні: Музика, Раса та Міграція Африканців»

12 вересня 2014 року в рамках ХХІ Форуму видавців у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася презентація монографії професора Пітсбурзького університету (США) Адріяни Гельбіґ «Хіп-Хоп в Україні: Музика, Раса та Міграція Африканців». Організатором події виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, гостем якого пані Гельбіґ була у липні цього року.

Відкриваючи зустріч, директор МІОКу Ірина Ключковська зазначила, що це презентація унікальної книжки унікального автора, наголосивши таким чином на важливості українознавчих досліджень авторитетними закордонними дослідниками.

У своєму виступі Адріяна Гельбіґ розповіла про українську діаспору в місті, в якому вона виростала, про Пітсбурзький університет, про своє знайомство із хіп-хопом і афроамериканською культурою. Доповідь пані Гельбіґ супроводжувалася презентацією, у якій вона детально проілюструвала історію становлення хіп-хоп-культури в США і її проникнення на український простір. Як виявилося, професор Гельбіґ не лише проводила дослідження в Україні, а й їздила до Африки.

Важливу роль у написанні цієї книжки, за словами дослідниці, відіграло знайомство із творчістю групи «Чорнобривці», соліст якої Стівен Окурут також приїхав на презентацію. У своєму виступі Стівен Окурут зізнався, що йому подобається в Україні, і він вважає себе не лише представником африканської культури в Україні, а й посланцем української культури в Африці. Артист розповів, що українські пісні у виконанні гурту «Чорнобривці» можна почути у його батьківщині – Уганді. У планах Стівена Окурута – поставити пам’ятник Тарасу Шевченку в Уганді та організувати український культурний центр.

Серед гостей заходу були також відомі соціологи – дослідники міграційних процесів Ігор Марков, Світлана Одинець, Оксана П’ятковська та спеціалісти з етномузикології, які у своїх виступах відзначили особисті якості пані Гельбіґ та високу актуальність її дослідження.

Завершуючи зустріч, Ірина Ключковська подякувала пані Гельбіґ за величезну працю, яку вона проводить для України, а також запросила гурт «Чорнобривці» приїхати до Львівської політехніки.

12 вересня 2014 року у дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбулася також презентація нових видань газети «День» у рамках ХХІ Форуму видавців. Це «Україна Incognita. Toп-25», куди увійшло 25 знакових статей з історії та культури України, опублікованих раніше на сторінках «Дня», фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка» та збірник праць відомої української журналістки, яка висвітлювала теми релігії та церкви, «Апокрифи Клари Ґудзик».

Модератором зустрічі вже традиційно була директор МІОКу Ірина Ключковська, яка у вступному слові привітала газету «День» із 18-літтям і зазначила, що «День» несе в світ знання, і це та зброя, яку не переїдуть танки і не розстріляють «Гради».