У зону проведення АТО поїде військовий автомобіль від студентів Львівської політехніки

Саме активісти студентського штабу підтримки АТО Національного університету «Львівська політехніка» задумали переобладнати іномарку з потужним двигуном, перетворивши її на бойову машину, і передати одному з військових підрозділів на Сході України.

Автівку придбали у Польщі за 3700 американських доларів. Її переобладнання і посилення захисту найбільш вразливих місць зробили з допомогою ув’язнених однієї з виправних колоній. А от матеріали і деталі, яких бракувало для виконання робіт, були придбані за кошти, зібрані студентами-політехніками.

Долучилися до безоплатного переобладнання та технічного обслуговування машини і майстри одного з автосалонів Львова. Тепер джип можна використовувати для патрулювання підконтрольних силам АТО територій, транспортування поранених тощо.

Днями поблизу головного корпусу Львівської політехніки голова колегії та профкому студентів Богдан Поліщук вручив ключі від бойової машини командирові 80-ї аеромобільної бригади полковнику Андрію Ковальчуку. Військовик щиро подякував за цей патріотичний вияв солідарності із захисниками Вітчизни студентам, ректорові Університету професору Юрію Бобалу. Своєю черговою Андрій Ковальчук передав політехнікам металеву пластину, на якій викарбуваний девіз 80-ї аеромобільної бригади «Ніхто, крім нас».

Ректор Львівської політехніки Юрій Бобало підкреслив, що студенти Університету вже зібрали на підтримку Євромайдану та Українського війська майже мільйон гривень. Нещодавно окружному військовому шпиталю передали апарат штучної вентиляції легенів вартістю 245 тисяч гривень. Свій виступ ректор закінчив звертанням до полковника Ковальчука: «Бережіть людей!».

Відповідаючи на одне із запитань від преси щодо наступної акції Львівської політехніки на підтримку наших військових, задіяних у зоні АТО, Юрій Бобало сказав, що збір коштів триває. Студенти мають намір переобладнати ще одне авто: «Ми очікуємо на конкретні пропозиції від керівництва Окружного військового шпиталю і 80-ї аеромобільної бригади».