Студенти Львівської політехніки відзначили свій день багатьма цікавими святковими заходами

Холодна волога погода не здатна спинити політехніків! У День студента, 17 листопада, брама Львівської політехніки, прикрашена банером із привітанням та синіми і жовтими кульками, вже з самісінького ранку сповіщала про те, що день буде насичений подіями і неймовірно цікавий.

Традицією в Політехніці стало вітання тих, хто рано встає і поспішає на навчання. Таких студентів зустрічали біля корпусів перед першою парою і дарували синьо-жовті стрічки.

Також із року в рік Колегія та профком студентів і аспірантів Львівської політехніки до студентського свята організовують новий рекорд, який вносять у Книгу студентських рекордів. Цьогоріч політехніки писали листи бійцям АТО на синьо-жовтих прапорах.

Готуючись до святкування, ми довго дискутували щодо формату свята і вирішили, що, зважаючи на ситуацію в державі, не варто влаштовувати веселощі, тож вирішили провести флешмоб – написати на 25 українських прапорах, які символізують усі області й АР Крим, листи до воїнів, які обстоюють нашу незалежність. Ці всі листи-стяги передамо хлопцям у зону АТО, – розказав очільник профбюро ІГСН, четвертокурсник Назар Домбровецький.

Минулоріч до свята запровадили ще одну традицію – закопувати «Капсулу мрії», в яку вкладають записки із мріями та сподіваннями першокурсників, щоб через п’ять років викопати їх і подивитися, що збулося.

Завершилися денні події в Політехніці урочистою академією, в рамках якої голова Ради молодих учених Олександр Березко привітав молодь зі святом та наголосив, що події, які розпочалися в нашій державі майже рік тому і тривають досі, дуже чітко показали, що молодь була і залишається рушійною силою і спроможна до серйозної боротьби.

Святкування Дня студента не обмежилися лише загальноуніверситетськими заходами. Деякі профбюро також постаралися і прикрасили свої корпуси, привітали студентів. Свою лепту внесло і профбюро Інституту архітектури.

– Активісти нашої колегії та профбюро вирішили з підручних матеріалів – картону та гілок – зробити дерево мрій. Усі охочі мали можливість прикрасити його своїми мріями. Крім дерева, ми розвісили великий банер, де студенти ділилися своїми думками, доповнюючи фразу – «будучи студентом, я хотів би спробувати…», – розповів очільник молоді ІАРХ магістрант першого курсу Андрій Сітарський.

Особливе святкування запропонував молоді Центр студентського капеланства – розмову з митрополитом Львівським УГКЦ владикою Ігорем (Возьняком). «Тепла зустріч із Митрополитом» стала закликом до живого спілкування студентської молоді й духовенства. Під час зустрічі обговорювали соціальні питання, проблеми духовності, дошлюбної чистоти, корупції та ситуації в Україні.

Духівники ініціювали цей захід як альтернативу відзначення Дня студента, бо, на жаль, спудеї відзначають своє свято переважно у нічних клубах.

Ця зустріч покаже, що День студента можна відзначати у духовному, інтелектуальному і комунікативному форматі, а не просто розважатися з алкоголем, – такий акцент зробив голова Центру студентського капеланства УГКЦ о. Юрій Остапюк і порадив молоді у цей день пом’янути українських героїв, які теж були студентами.