У КВН переміг залізобетонний гумор: завершилися змагання за Кубок «Осені Політехніки – 2014»

На завершення Дня студента головні винуватці свята позмагалися за Кубок «Осені Політехніки». У запеклій боротьбі (у фіналі до перемоги прагнуло аж 7 команд) найуспішнішими виявилися будівельники (команда «Бетон»). Вони й стали володарями Кубка до наступної «Осені…».

Головне – задати тон

Традиційно з «професійним» святом студентів привітав начальник відділу молодіжної політики університету Володимир Залуцький:

– Слава Україні! Слава студентам!

І якщо з відповіддю на перше гасло у студентів проблем не виникло, то вдруге «Героям слава», яке почали було знову вигукувати деякі студенти, їх же самих і розсмішило.

Хоч Володимир Петрович таки запевнив: адміністрація університету пишається своєю молоддю. Адже саме студенти були активні і під час Революції Гідності, і зараз проявляють активну громадянську позицію. Кошти, виручені від продажу квитків на фестиваль, а також гроші, які глядачі кидали у скриньки при вході, підуть на допомогу українській армії. Серед усіх побажань, які він висловлював, найбільше наголосив на тому, щоб студенти після закінчення університету згадували роки, проведені в альма-матер, як найкращі в житті.

Своїми щирими побажаннями та запальним привітанням Володимир Залуцький одразу налаштував і глядачів, і команди на потрібну хвилю. Зала була просто переповнена. Студенти сиділи на лавках, на підвіконнях, стояли у проходах між рядами.

Зала надзвичайно активно підтримувала всі команди під час кожного їхнього виходу на сцену. Найактивніше аплодували архітекторам (літери ІАРХ, вирізані з пінопласту, потім ще мандрували вулицями Львова). Бурхливих оплесків удостоїлись також члени журі. Зрозуміло, що їм завжди найбільше плескають команди, та цього разу своєю появою в суддівському ряду глядачів особливо розбурхали актор Першого українського театру для дітей та юнацтва Ігор Гулюк (як давній друг Політехніки) та Володимир Жогло (команда КВН «Бомба», Млинів).

Публіка цього разу була налаштована позитивно, «звукач» теж (майже не «партачив»), навіть мікрофони не так часто відмовлялися працювати, хоч жарт економістів про того самого, без котрого не обходиться жодна «Осінь Політехніки», – про працюючий мікрофон, сподобався всім як вічно актуальний.

Найбільш дотепні – серйозні студенти

Команди змагалися у трьох конкурсах: «Фристайл», «Розминка» (кожен член журі задав запитання, а потім давав одній-двом командам, які, на його думку, відповіли найвлучніше, по 0,2 бала), «Музичне домашнє завдання».

Команда ІБІД лідирувала в усіх конкурсах. Після «Фристайлу» максимальні п’ять балів, як і їхній «залізобетонний» гумор, набрав виступ команди «Свої» ІХХТ. Хіміки надзвичайно дотепно спародіювали всіх своїх суперників. Особливо їм вдалися образи «блондинок» із ІГСН.

У розминці «Своїм» вдалося дотепно відповісти лише на два запитання журі, тоді як «Бетону» – аж на чотири. Зрештою, були й команди, які завершили другий (найскладніший, бо передбачає імпровізацію) конкурс із нульовим результатом. Здебільшого відповіді на запитання журі не були цілком провальні – просто дещо менш влучні, ніж у лідерів.

Найбільш музичним було домашнє завдання команди ІГДГ «Люди Y». Щоправда, журі у фестивалі КВН таки більше оцінює гумор, відтак учасникам історії про Гаррі Поттера на індійський лад отримали доволі невисокі бали.

Найбільш студентські фінальні виступи підготували хіміки – «Свої» («Втеча з тюрми» – за мотивами життя в гуртожитку) та економісти – «Не треба соромитись» (історія про викладачів і студентів, яким здали кімнату в Карпатах одночасно).

Найбільше молодь всетаки цікавить власне життя: стипендія (кажуть, цього місяця її виплатили саме до Дня студента), сесія («Ага, як у Карпати їздити – то гроші є, а як сесію здавати, то все по модулях, по модулях», – бідкається «викладач» із команди ІНЕМ), життя в гуртожитку, побачення тощо. Політики було дуже мало (просто учасникові команди «Не треба соромитись» дуже добре вдається пародіювати голос Ляшка, а члена журі Юрія Короля, студія «Магарич», чомусь дуже цікавить персона Ірини Фаріон). Спудеї жартують і щодо власної любові до халяви, і щодо способу життя (чимало гумору – про алкоголь і куріння), і щодо дальшого працевлаштування… Та насправді всі вони розуміють, що альма-матер може дати їм добрий старт: «Так вони будували 170 років тому, сьогодні Політех будує наше майбутнє» (ІАРХ), «Дівчина, яка була лише на одному занятті з карате, впевнена, що воно, як і вища освіта, нікому не потрібне» (ІГСН), «Залог успєха – диплом Політєха» (ІНЕМ).

А запорука успіху команди КВН – уміння поєднати серйозні міни з дотепними жартами.

Отже, в підсумку турнірна таблиця виглядає так:

1. «Бетон» (ІБІД) – 11,8 (5,0 + 0,8 + 6,0)
  2. «Свої» (ІХХТ) – 10,8 (5,0 + 0,4 + 5,4)
  3. «Красота» (ІГСН) – 10,0 (4,4 + 0,0 + 5,6)
  4. «Несучі конструкції» (ІАРХ) – 9,8 (4,6 + 0,4 + 4,8)
  5. «Люди Y» (ІГДГ) – 9,2 (4,8 + 0,2 + 4,2)
  6. «Не треба соромитись» (ІНЕМ) – 8,8 (4,2 + 0,0 + 4,6)
  7. «Чотка інтелегенція» (ІЕПТ) – 8,0 (3,6 + 0,0 + 4,4)