«Дива» інженерії та техніки на EBEC: в Університеті відбувся локальний етап європейських інженерних змагань

Протягом п’яти днів, 24–28 листопада, у головному корпусі Львівської політехніки студенти демонстрували «дива» інженерії та техніки. Сімнадцять команд (а це понад 80 студентів) змобілізували всі свої знання та вміння і змагалися у локальному етапі європейських змагань EBEC (Engineering BEST European Competition).

Інженерні змагання вже сьомий рік поспіль організовує міжнародна студентська організація BEST. У Політехніці вони відбуваються за підтримки Колегії та профбюро студентів і аспірантів.

Цьогоріч відкриття Інженерних змагань відбувалося урочисто в актовій залі головного корпусу Політехніки. Учасників та гостей привітав проректор із міжнародних зв’язків Юрій Рашкевич.

Організація BEST піклується про розвиток студентів, тому учасники мали можливість також безкоштовно взяти участь у тренінгу «Презентаційні навички», щоб згодом ефективніше презентувати свої роботи англійською мовою.

– Цього разу дещо змінений звичний графік проведення локальних змагань (зазвичай відбувалися навесні), щоб дати можливість командам більш ретельно підготуватися до національного етапу. Та часу для підготовки було достатньо – 5 місяців. Також новизна в тому, що відкриття відбулося офіційно в головній залі університету. Цього року ми дещо змінили підбір суддів, вирішили, що значно ефективніше, якщо кожні змагання оцінюватимуть інші суддівські команди (цього разу судді – викладачі Політехніки, представники Львівської міськради і компаній, які спонсорують Інженерні змагання), – розповіла головна організаторка EBEC третьокурсниця ІКНІ Юлія Дарморез.

Як завжди, завдання для учасників були непрості. Десять команд у категорії Team Design трудилися над завданням від компанії «Діаком». Із підручних матеріалів мали створити пристрій, що раціонально використовуватиме енергію вітру. А ще одне завдання, над яким політехніки «ламали голови», був підвісний міст.

Сім команд у категорії Case Study працювали над завданням від компанії Verallia, вирішуючи проблему оптимізації енергоспоживання підприємства. Студенти мали запропонувати рішення з утилізації димових газів скловарних печей у літній період. Ще одне завдання, яке мали виконати, – вивести продукт молочної ферми на новий ринок у новому місті (маркетингова стратегія).

– Приємно, що цього разу учасниками змагань було чимало першокурсників. Хоча були і вже більш досвідчені команди і навіть переможці національного етапу, – зауважила Юлія. – Як і завжди, окрім результату роботи, оцінювали знання англійської мови, вміння працювати у команді, презентаційні навички.

Національний етап відбуватиметься навесні у Вінниці, а фінальний – у серпні в Португалії (м. Порто).

28 листопада відбулося офіційне закриття змагань. Переможцями Інженерних змагань у категорії Team Design стала команда «Машина Тюрінга» (ІКТА, ІТРЕ), друге місце посіли студенти команди «Каніфольний дим» (ІКТА, ІТРЕ), а третє місце здобула команда «R2–D2» (ІКНІ).

У категорії Case Study першість здобула команда «Fairy Tail» (ІКТА, ІТРЕ), другою стала команда «316 team» (ІБІД), третє місце посіли студенти з команди «R.E.S.T.» (ІТРЕ).

Переможці в подарунок отримали поїздку у Вінницю, сертифікати на вивчення англійської мови від партнера, футболки. За друге місце нагородили модемами та мікроконтролерами. За третє місце подарували тортики, блокноти та сертифікати на заняття з айкідо.