Заступник начальника науково-дослідної частини Університету Лілія Жук: «Горизонт» і горизонти для політехніків

– Серед найважливіших подій у напрямі наукової діяльності варто назвати перш за все ті, які створюють сприятливі передумови для розвитку наукових досліджень та системи підготовки кадрів. Це запровадження з 2014 року Рамкової програми з наукових досліджень та інновацій ЄС «Горизонт 2020» та прийняття Закону «Про вищу освіту».

Закон передбачає реформування системи вищої школи, створення нових умов для функціонування і розвитку українських університетів, вдосконалення системи атестації науково-педагогічних кадрів. А «Горизонт 2020» забезпечує широкі можливості для проведення наукових досліджень. Надіюсь, науковці Політехніки зможуть використати їх повною мірою, адже є передумови: співпраця з вишами країн Європи, кадровий потенціал. Крім цього, в Політехніці створено Національний контактний пункт «Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри», завдання якого – інформувати про можливості програми, надавати консультації.

Важливим фактом є також отримання позитивного рішення Європейського інвестиційного банку щодо фінансування розвитку науково-навчальної та соціальної інфраструктури Львівської політехніки (серед семи українських університетів). У 2014-му виконувались НДР у межах Сьомої Рамкової Програми ЄС, грантів УНТЦ, ICDD, CDRF, госпдоговори на замовлення закордонних фірм та установ. Засновано 3 англомовні журнали, інші готуються до видання. Працівники, докторанти й аспіранти Політехніки захистили 15 докторських і 76 кандидатських дисертацій. Здобуток молодих учених – 3 гранти Президента, 4 стипендії КМУ.

Попри складну ситуацію в країні ми сподіваємось, що цього року будемо мати і кращу фінансову результативність, і більшу затребуваність наукових досліджень, і дальший розвиток кадрового потенціалу.