Співпраця між наукою і бізнес-структурами: започатковано зустрічі науковців Університету і підприємств Львова

Проректор з наукової роботи професор Наталя Чухрай започаткувала зустрічі науковців Львівської політехніки і наукових колективів підприємств Львова, щоб залучити їх до спільної наукової роботи над дослідженнями за європейською програмою «Горизонт-2020».

Конструктивний діалог відбувся 19 лютого у конференц-залі Львівської політехніки. На зустріч до політехніків завітали представники правління концерну ПАТ «Концерн «Електрон», заводів «Електрон» та «Електронпобутприлад», НВП «Карат», СП «Сферос-Електрон» й підприємства «Львівелектротранс».

Відкриваючи зустріч, проректор з наукової роботи Наталя Чухрай відзначила, що зустріч відбулася з кількох причин: концерну ПАТ «Концерн «Електрон» треба переорієнтовуватися на європейські ринки, розвивати внутрішній ринок України, використавши при цьому прогресивні науково-технічні розробки науковців Політехніки, шукати разом з ними нові вектори розвитку. Через різке зростання і коливання курсу валют стає невигідно купувати за кордоном комплектуючі деталі, технології тощо. Це чудова нагода для підприємців і науковців виправити ситуацію, запропонувавши ринку свої, значно дешевші розробки. Крім цього, спільно можна долучитися до наукових розробок і створення військової техніки для фронту, адже держава виділила на армію величезні кошти, частина з яких могла б піти на науку.

З тематикою та напрямами досліджень програми ЄС «Горизонт-2020» гостей ознайомила завідувач галузевої лабораторії міжнародного науково-технічного співробітництва університету Галина Лазько. Своїми доробками у різних галузях поділилися науковці Політехніки.

Загалом, під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю та вихід на міжнародні і внутрішні проекти тощо.