Виклики інтеграції в умовах глобалізації: у Львівській політехніці відбулася міжнародна конференція

Про сучасну міжнародну політику України в контексті світових інтеграційних процесів йшлося під час міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародні інтеграційні процеси: історичний досвід, сучасні виклики та перспективи», яка відбулася у Львівській політехніці 23–24 квітня.

У відкритті дводенної наукової зустрічі взяли участь представники організаторів – проректор з наукової роботи Наталія Чухрай, директор ІГСН Ярина Турчин, а також гості – керівник представництва МЗС України у Західному регіоні В’ячеслав Войнаровський, директор МІОК Ірина Ключковська та інші. Загалом до участі в конференції зголосилося майже 70 науковців, зокрема делегація політологів зі сусідньої Польщі.

Звертаючись до політехніків, В’ячеслав Войнаровський зазначив, що Львів відіграє одну з найважливіших ролей у процесі євроінтеграції України, після столиці. Здавна місто було важливою точкою на світовій мапі, а перші дипломатичні представництва інших країн тут з’явилися у середині ХVІІ століття. Також представник МЗС подякував політехнікам та всім українським студентам за те, що на Майдані вони не шкодували здоров’я і навіть життя, й стали основною силою, що виборола зміни не лише у внутрішній, а й зовнішній політиці нашої держави.

Ірина Ключковська окреслила проблеми, які залишаються, й назвала вже здійснені знакові кроки щодо налагодження діалогу між Президентом, Урядом та представниками Світового конгресу українців. Вона наголосила, що тільки спільною працею переможемо всі внутрішньо- та зовнішньополітичні чинники, які заважають Україні інтегруватися з європейською спільнотою.

Конференцію організувала кафедра політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки та Науково-аналітичний центр політичних досліджень «Вектор».