Історія кафедри метрології, стандартизації та сертифікації

Кафедра «Метрологія, стандартизація та сертифікація» створена 19 грудня 1995 року. Завідувачем кафедри від часу її заснування є доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник освіти України Столярчук Петро Гаврилович. Передумовою утворення кафедри стало організаційно-структурне оформлення нової наукової школи з проблематики метрології, стандартизації та управління якістю.
Кафедра метрології, стандартизації та сертифікації проводить підготовку бакалаврів за напрямом 6.051002 «Метрологія, стандартизація та сертифікація», а також підготовку фахівців за 2-ма спеціальностями: 7.180110, 8.180110 «Якість, стандартизація та сертифікація» та 8.05100201 «Метрологічне забезпечення випробувань та якості продукції».

На час утворення кафедри МСС у «Львівській політехніці» були розгорнуті комплексні наукові дослідження з проблематики якості продукції та послуг, а саме розвиток теорії і методів оцінювання якості продукції та послуг; розроблення нових методик сертифікаційних випробувань продукції; дослідження методів стандартизації показників якості продукції та розвиток самих систем сертифікації продукції та послуг.

Наукова та виробнича діяльність зараз на кафедрі здійснюється за напрямами: забезпечення єдності вимірювань, метрологічного забезпечення сертифікаційних випробувань та досліджень, методів та засобів оцінки якості та розвитку систем сертифікації різних видів продукції, процесів та послуг, розроблення та впровадження систем управління якості.

Формування кадрового складу кафедри проводиться здебільшого за рахунок залучення кращих власних випускників: магістрів та аспірантів.

У 2007 році на базі кафедри в Національному університеті «Львівська політехніка» створено Орган з сертифікації послуг «ЛьвівПОЛІСЕРТ», акредитований в галузях сертифікації послуг станцій технічного обслуговування автомобілів та сертифікації послуг сільського туризму.