У Національному університеті «Львівська політехніка» успішно триває вступна кампанія – 2015

Відповідальний секретар приймальної комісії Роман Шуляр у доброму настрої. За перші три дні вступної кампанії від абітурієнтів надійшло 8 тисяч 145 заяв. З них 5 тисяч – електронні заяви, подані вступниками через Інтернет, через систему «Особистого електронного кабінету вступника».

Щодня розрив між паперовими і електронними заявами зростає у бік електронних заяв. Скажімо, у понеділок, 13 липня, електронних заяв надійшло на 1300 більше, аніж паперових. Щоправда, за особливих умов прийому – пільги, додаткові бали тощо – вступнику необхідно особисто принести в Університет увесь комплект документів.

– Якщо порівнювати кількість заяв із попереднім роком?

– Порівнювали. За перші три дні вступної кампанії 2014 року було подано 5 тисяч 400 заяв, тобто на 2 тисячі 745 менше. Певною мірою це пов’язано з інтенсифікацією електронного вступу. Це особливо зручно для абітурієнтів, які живуть в інших містах.

Цього року з ініціативи відділу маркетингу та інноватики і Ради молодих учених запроваджено цікаву новацію – зі студентів сформовано велику групу волонтерів. У помітних жовтих футболках з логотипом «Львівська політехніка» вони зустрічають вступників біля входу у головний корпус, у вестибюлях, перед входом до кожної аудиторії, де приймають документи, перевіряють наявність усього комплекту документів, дають юнакам і дівчатам кваліфіковані консультації щодо Правил прийому.

– З якими проблемами стикаються абітурієнти, яких помилок допускаються?

– Насамперед, деякі абітурієнти не приносять повного комплекту документів для подання заяв, які перевіряють наші волонтери. Не всі абітурієнти знають Правила прийому, не розібралися з мінімальним балом сертифікату ЗНО, з тим, який сертифікат підходить до того чи іншого напряму підготовки. Але найбільше проблем – з пріоритетністю вступу на різні напрями й у різні ВНЗ, які це дає шанси і які ризики. Скажімо, проставляючи у Львівській політехніці пріоритети 1, 2, 3, абітурієнт нічого не втрачає. Якщо він у Політехніку не пройде за такими пріоритетами, електронна база автоматично запропонує йому за нижчими пріоритетами нижчі державні місця в інших університетах. Вступник повинен розуміти: якщо він поставить високі пріоритети у ВНЗ, де низький конкурс, він втратить можливість вчитися на престижному напрямі Львівської політехніки. Це непросто пояснити абітурієнтам. Доходить до сімейних драм. Мама хоче, щоб син вступав в інший вищий навчальний заклад, а батько наполягає на Львівській політехніці. Діти часом розриваються між батьками і не знають, яким пріоритетом скористатися...