У Національному університеті «Львівська політехніка» побільшає пільгових студентів-бюджетників

Цьогоріч Національний університет «Львівська політехніка» успішно завершив вступну кампанію. Про деякі її особливості ми попросили розповісти відповідального секретаря приймальної комісії Романа Шуляра.

– Цього року, – розповідає пан Роман, – на перший курс бакалаврату денної форми навчання зараховано 2200 осіб. Приблизно така ж кількість була і минулого року. На одних напрямах кількість студентів дещо зменшилася, на інших – трохи додалася.

– Знаю, що до стовідсоткового виконання держзамовлення університет не добрав 5 студентів. Але Міністерство освіти і науки України не робить з цього великої проблеми...

– Суперечливе питання, з чиєї вини сталося це мізерне у масштабах нашого Університету недовиконання. «Єдина база» надала цим вступникам рекомендації на місця державного замовлення, у нас були такі рекомендовані абітурієнти. Але у призначений термін вони не принесли оригінали документів, тобто не виконали умов зарахування. Одне бюджетне місце ми перерозподілили у межах Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки. З іншими місцями вирішили не ризикувати і попросили міністерство зменшити держзамовлення.

– Чи набуває актуальності збільшення кількості студентів-контрактників в умовах обмеженого бюджетного фінансування?

– Остаточно ще підсумки не підбиті. Але передбачаю, що таких студентів буде не менше, аніж торік, а може, і дещо більше. Традиційно найбільшу кількість студентів, які навчатимуться за кошти юридичних і фізичних осіб, залучили інститути економіки та менеджменту, права та психології, комп’ютерних наук та інформаційних технологій, архітектури, гуманітарних та соціальних наук.

– На одному із засідань приймальної комісії ви оприлюднювали нову інформацію щодо переведення деяких категорій студентів-контрактників на бюджетну форму навчання. Розкажіть про це.

– Це питання має дві складові. Відповідно до змін деяких законів для учасників АТО, дітей учасників АТО та вимушених переселенців розроблена спеціальна цільова програма, яка передбачає компенсацію вартості навчання, проживання у гуртожитку, соціальні стипендії, користуванням Інтернетом тощо. Ця програма має бути оприлюднена з дня на день. Ми вже зібрали необхідні документи таких студентів.

Друга складова соціального захисту стосується багатодітних сімей, які мають п’ятеро і більше дітей віком до 18 років, дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, які не пройшли за конкурсом на бюджетні місця. Для таких дітей університети щороку просять додаткові бюджетні місця, і міністерство їх надає. Ми, зокрема, просимо додаткові місця для 28 сиріт, 11 дітей з багатодітних сімей і 12 інвалідів.

– Скільки студентів зараховано поза конкурсом?

– Майже 200 осіб.

– Пане Романе, завершується сезон літніх відпусток. Як ви відпочили?

– Чудово відпочив... два роки тому. У відпустку зможу піти лише тоді, коли буде складено ґрунтовний звіт та аналіз для Міністерства освіти і науки щодо підсумків вступної кампанії. Можливо, вдасться відпочити у листопаді.