Інформація на цьому сайті не оновлюється. Відвідайте наш новий сайт

Студенти-реставратори Університету взяли участь у відновленні занедбаного українського цвинтаря у Польщі

У серпні молоді люди з України, Польщі та Чехії мали змогу ознайомитись з історією етнічних українських земель, що сьогодні розташовані у східній прикордонній зоні Польщі.

Під час «Вирію 2015» учасники розпочали відновлення українського цвинтаря в неіснуючому сьогодні селі Суха Воля, який після депортації автохтонного українського населення до УРСР у 1945 році залишився наодинці з часом та забуттям.

За час табору учасникам вдалося розчистити цвинтар від зайвої рослинності, почистити близько 100 хрестів, частину з яких вирівняно і поставлено на первісне місце. Також було проведено інвентаризацію почищених хрестів та створено докладну мапу цвинтаря. Над кількома надгробками працювали студенти-реставратори каменю Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» під керівництвом фахового реставратора, випускника Політехніки Романа Колодія.

В рамках мандрівної частини табору учасники відвідали терени Надсяння, Західної Бойківщини та Лемківщини, ознайомилися з розмаїттям матеріальних пам’яток, поспілкувались із живими свідками історичних подій.

Докладніше – в оригінальному матеріалі