Інформація на цьому сайті не оновлюється. Відвідайте наш новий сайт

Президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій отримав почесне звання Doctor Honoris Causa Львівської політехніки

Днями члени Вченої ради Національного університету «Львівська політехніка» ухвалили рішення надати почесне звання Doctor Honoris Causa Президентові Світового Конгресу Українців (СКУ) Евгенові Чолію. З такою ініціативою, підтриманою ректором Університету професором Юрієм Бобалом, виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки.

Це одностайне рішення прийняте з урахуванням великої особистої ролі Евгена Чолія у просуванні українського інтересу в міжнародній спільноті, мобілізації українських сил за кордоном у справі розбудови України та подоланні російської агресії. Це також символічний знак партнерства і тісної співпраці Львівської політехніки зі Світовим Конгресом Українців та особисто з його Президентом.

Львівські політехніки впродовж тривалого часу демонстрували глибоке розуміння необхідності співпраці зі світовим українством і допомоги, яку повинна надавати наша держава українській діаспорі для збереження її національної тотожності. Адже Львівська політехніка – єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який навіть у несприятливий час тісно взаємодіяв із СКУ.

Саме у стінах Університету відбувалися річні наради Конгресу, на які приїжджали представники українських громадських організацій із 40 країн світу. Тут, зокрема, пройшов Х ювілейний Конгрес СКУ, проведені кілька Міжнародних конгресів «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», організованих Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою, за участю понад 1000 представників. Тричі у Львівській політехніці проводила свої заходи Світова Федерація українських жіночих організацій, яка є асоційованим членом СКУ.

Як відомо, Світовий Конгрес Українців представляє інтереси понад 20 мільйонів наших співвітчизників, об’єднує в своєму складі українські організації із 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований у 1967 році, СКУ був визнаний у 2003-му неурядовою організацією в Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

Декілька біографічних штрихів до постаті нового володаря звання Doctor Honoris Causa Львівської політехніки Евгена Чолія. За фахом він юрист. З 1982 року – член Палати адвокатів провінції Квебек у Канаді, старший партнер однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку – Лавері де Біллі, яка налічує понад 200 адвокатів. Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності й фінансової реструктуризації. Як професійний юрист виступає перед Верховним Судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів. З 2012 року його ім’я вміщене у довідник «Найкращі юристи», що є одним із найстарших і найбільш поважних видань у юридичній галузі.

Евген Чолій має низку нагород та відзнак, зокрема, Діамантову ювілейну медаль королеви Єлизавети II, Золоту ювілейну медаль королеви Єлизавети ІІ, орден України «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 2008 році Евген Чолій обраний Президентом Світового Конгресу Українців на п’ятирічний термін та переобраний на другий термін у 2013 році.