У Львівській політехніці завершився Всеукраїнський студентський хакатон SpinOffNack

Можливо, далеко не всі знають, що означає слово «хакатон». Воно утворилося з двох англійських слів «хакер» і «марафон». Слово «хакер» ми сприймаємо зі знаком мінус. Він щось ламає, щось краде в інформаційному середовищі. Але все частіше хакерами називають віртуозів у сфері програмування. Отже, хакатон – це змагання, марафон хакерів зі знаком плюс. SpinOfHack – хакатон для студентів на «трендові» у світі теми, де учасники самі придумують ідеї, реалізують прототип програми і презентують свої проекти. Кожні такі змагання мають відповідне спрямування.

Цього разу марафонські змагання студентів-програмістів, які нещодавно відбулися у Національному університеті «Львівська політехніка», були присвячені розробці прототипів програм, бізнес-планів із застосуванням інформаційних електронних пристроїв і систем. Кожній команді, що складалася із 3–4 студентів, належало упродовж 48 годин розробити і презентувати журі свої проекти. Деякі учасники упродовж двох діб не виходили зі студентського комбінату харчування, де проходив хакатон. Для цього мали із собою спальники...

Спонсорами студентського хакатону SpinOffNack э відомі ІТ-фірми Global Logic, Mac Paw та Grammarly. А організували це цікаве й захоплююче змагання викладачі та студенти Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки. Директор інституту доктор технічних наук Микола Микийчук був головою оргкомітету.

Учасників хакатону тепло привітав проректор із науково-педагогічної роботи Львівської політехніки професор Дмитро Федасюк. Він зазначив, що такі змагання стають все більш популярними серед студентської молоді. Тому керівництво Університету буде всіляко їх підтримувати. Останнім часом в Університеті намітилися тенденції до створення лабораторій, запровадження курсів з підприємництва, інновацій в галузі ІТ-технологій.

Своєрідним менеджером і модератором інтелектуальних змагань став викладач Українського католицького університету, співзасновник громадської організації «Прометеус» (онлайн-курси), випускник Київської політехніки Олексій Молчановський. Він навів такий факт, що вже зараз різноманітних гаджетів на нашій планеті значно більше, аніж самих людей. До 2018 року не менше 3 мільйонів людей будуть використовувати у своїй праці інформацію, рекомендації від електронних автоматизованих систем.

Відчутну і вчасну допомогу учасникам хакатону надавали досвідчені айтішники, так звані ментори, зі Львова, Одеси і Дніпропетровська.

Після двох діб напружених змагань і презентації проектів журі визначило переможців. Перше місце – за командою «NardCode», друге – «Broadcast», третє – «HackOff».

Проект-переможець «Life Wire» представила команда «HardCode». Йдеться про створення можливостей забезпечити безпеку і порятунок життя мотоциклістів. У складі цієї команди – Євген Валл і Віктор Сурков з кафедри комп’ютерних систем автоматики, Владислав Величко – з Українського католицького університету та Іван Сахман – із Львівського національного університету імені Івана Франка. Команда-переможець візьме участь у фінальних змаганнях Всеукраїнського студентського хакатону у Дніпропетровську.

Нагороди переможцям вручав голова оргкомітету професор Микола Микийчук. Він сказав, що перемогу здобули всі учасники, адже вони здолали свої страхи, свою невпевненість і засвідчили високий рівень знань і навичок. Спостерігаючи за тим, як горять очі у юнаків і дівчат, він ніби повернувся на 30 років назад, коли був молодим інженером.

Ми поспілкувалися з молодим науковцем, доцентом кафедри комп’ютеризованих систем автоматики Львівської політехніки Юрієм Яцуком. Він розповів, що невипадково саме Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, а також його кафедра стали головними організаторами цього хакатону. Змагання примусило багатьох задуматися над вдосконаленням своїх бакалаврських програм.

Ми поцікавилися, чи будуть такі фахівці затребувані на ринку праці? Юрій Яцук відповів, що науковці кафедри мали консультації з представниками бізнесу. Їхні рекомендації і побажання включені до навчальної програми. З її змістом знайомився ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, який позитивно оцінив бажання запровадити нову спеціалізацію, що враховує виклики часу і запити ринку праці.