У суботу в Політехніку – на Наукові фестини: в Університеті популяризуватимуть освіту і науку серед дітей та молоді

Однією з певних ознак приходу весни є Наукові фестини у Львівській політехніці. 16 квітня, в суботу, з 10-ї ранку на території біля головного корпусу університету вирощуватимуть кристали і шукатимуть правду на детекторі брехні, екстремали показуватимуть велосипедні трюки, а діти вчитимуться малювати, по трасі «Роборейс» їздитимуть роботи, а в бібліотеку помандрує спеціальний трамвай!.. І це ще не все, розповідає Соломія Матвій, спеціаліст зі зв’язків із громадськістю відділу маркетингу та інноватики Політехніки.

– Врахувавши досвід попередніх фестин, ми й цього разу ввели до програми заходи, які створюють ажіотаж. Це конкурс на найкращий малюнок головного корпусу Політехніки, майстер-клас з рисунку від представників Інституту архітектури. Кожен навчально-науковий інститут (ННІ) Політехінки демонструватиме щось цікаве. Як організатори фестин ми намагались залучити якнайбільше учасників: кожен має свої ідеї та бачення – і у співпраці й народжується щось справді цікаве. Крім ННІ, до заходу долучаються й Рада молодих вчених, Колегія та профком студентів і аспірантів, дуже активні директор Інтелектуального навчально-наукового центру професійно-кар’єрної орієнтації Олександр Захар’яш і керівник Науково-технічної бібліотеки Андрій Андрухів.

У програмі: 3D-малюнок на наукову тематику, заїзди роботів. Будуть і спортивні змагання (цьогоріч додались каратисти), і виступи творчих колективів, проте стримані, адже зараз все-таки піст. Звичайно, діятиме дитячий куточок з розвагами, спортивними іграми. Охочі зможуть оглянути актову залу головного корпусу, Музей історії Політехніки. А завершиться все благодійною виставкою-аукціоном картин працівників ІАРХ о 17.00.

– Що відрізнятиме цьогорічні фестини?

– Активно долучилась бібліотека: заходи відбуватимуться і в НТБ, і в Студентській бібліотеці. Це зокрема тематична екскурсія-подорож Бібліотрамваєм, майстер-клас із написання готичних шрифтів пером і чорнилом. Ще одна особливість – виставка «Реставраційні проекти для Львова», організувати яку допоміг завідувач кафедри РАМС Микола Бевз. Буде багато заходів від ІХХТ: «Зубна паста для слона», «Гарячий лід», таїнство створення косметичних засобів, інші. ІНПП підготував показове застосування детектора брехні, розвиваючі ігри. Від кафедри цивільної безпеки матимемо майстер-клас невідкладної допомоги. А актори з театру «Воскресіння» на ходулях будуть привертати увагу перехожих і запрошувати їх на наші фестини.

– Якою є цільова аудиторія заходу?

– Вона широка: від дітей 2–3 років до школярів і учнів коледжів. Наша мета – популяризувати освіту та науку серед дітей і молоді, заохотити їх до здобуття нових знань і вибору наукової кар’єри в майбутньому. Щоб, скажімо, 5-річна дитина прийшла, побачила все це цікаве, яскраве дійство і сказала: «Я хочу вчитися саме тут!».