Інформація на цьому сайті не оновлюється. Відвідайте наш новий сайт

Із «Вирієм» на рідні терени: наприкінці літа відбудеться чергова експедиція на етнічні українські землі

Щороку наприкінці літа українська молодь з громадського об’єднання «Вирій» вирушає з табором-експедицією на етнічні українські землі, які зараз не належать нашій державі.

Цьогоріч з 9 до 19 серпня студенти-реставратори, активісти та охочі пізнавати свою історію знову поїдуть на закинутий цвинтар у с. Суха Воля біля Любачева, де завершать впорядкування українських поховань: встановлять табличку з інформацією про село, зроблять опірні основи під хрести та реставрують втрачені деталі надгробків.

Долучитися до експедиції можуть усі охочі, щоправда, не більше 25 осіб. Бо саме така кількість дає можливість добре координувати роботу та забезпечити всіх місцем для ночівлі.

– Для того, щоб доєднатися до нашого проекту, потрібне лише бажання працювати і не боятися перебувати на цвинтарі. Пріоритетом буде, якщо хтось має коріння на Закерзонні. Так, минулоріч, побачивши в соцмережах інформацію про нашу діяльність, до нас звернувся Тарас Козелко, предки якого мешкали в селі Суха Воля. То цього літа він поїде з нами, – розповіла четвертокурсниця ІАРХ, активіст організації Анастасія Янків. – З нами також завжди співпрацюють українці з Польщі, долучається молодь із різних міст України.

Докладніша інформація на сторінці www.facebook.com/groups/vyriy та за тел. +38093-045-10-10 (Анастасія Янків).