Інформація на цьому сайті не оновлюється. Відвідайте наш новий сайт

Кафедра РАМС

Із «Вирієм» на рідні терени: наприкінці літа відбудеться чергова експедиція на етнічні українські землі

Щороку наприкінці літа українська молодь з громадського об’єднання «Вирій» вирушає з табором-експедицією на етнічні українські землі, які зараз не належать нашій державі.

В Університеті захистив кандидатську дисертацію іракський архітектор Аль-Ода Насір Алі Абдульхуссейн

Коли ми спілкувалися з дисертантом, він попросив звертатися до нього коротко – Насір. Науковцю 56 років. 1987 року, ще за часів Радянського Союзу, закінчив Одеську державну академію будівництва та архітектури. З приємністю згадує свої студентські роки. Україну вважає своєю другою батьківщиною. Доволі вільно володіє російською мовою і зараз вчить українську. В Іраку працював інженером-будівельником і архітектором-проектантом. Дещо з його будівель знищила війна. Зараз веде наукову роботу, читає лекції в університеті Вавилона.

VIII Міжнародна конференція «Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій»

Date: 
27 Травень 2016, 09:00 - 31 Травень 2016, 18:00

Кафедра реставрації архітектурної та мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка, Державна Вища Технічна Школа у м. Холмі (Польща) та інші організатори запрошують взяти участь у VIII Міжнародній науковій конференції «Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій», яка відбудеться 27–31 травня 2016 року у Львові (Україна) та Холмі (Польща).

Церква в Підгірцях отримає друге дихання: студенти Університету відновлюватимуть пам’ятку архітектури

Першим кроком до відновлення дерев’яної церкви – пам’ятки архітектури національного значення, яка згоріла у 2000 році, стане робота над бакалаврським проектом студентів кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини ІАРХ Львівської політехніки.

Без Марконі Львів був би не такий: видатного скульптора і педагога вшанували на конференції в ІАРХ

Меркурій на верхівці будинку № 3 на Січових Стрільців, фігура Ощадності (або ж львівська статуя Свободи) під куполом Музею етнографії та художнього промислу, скульптурна група «Інженерія, Архітектура, Механіка» на аттику головного корпусу Львівської політехніки – ці добре знані кам’яні герої, які щодня спостерігають за метушливими львів’янами, належать талановитій руці Леонарда Марконі (1835 – 1889). Недавно під час науково-практичної конференції у рамках відзначення 180-річчя від дня народження видатного скульптора і педагога фахівці з ІАРХ обговорили значення і сучасний стан його спадщини.

Львівські політехніки продовжують досліджувати собор у Холмі, зведений королем Данилом Галицьким

Через тиждень завдяки спеціальній експертизі науковці дізнаються, чи знайдені під час їхнього дослідження кафедрального собору (Успення) Пресвятої Богородиці у м. Холмі (Польща) знахідки і поховання справді належать до періоду ХІІІ століття, тобто періоду княжої доби короля Данила Галицького.

Студенти-реставратори Університету взяли участь у відновленні занедбаного українського цвинтаря у Польщі

У серпні молоді люди з України, Польщі та Чехії мали змогу ознайомитись з історією етнічних українських земель, що сьогодні розташовані у східній прикордонній зоні Польщі.

Історичний саркофаг у Холмі: львівські політехніки у Польщі досліджують храм Різдва Пресвятої Діви Марії

Під час архітектурно-археологічних досліджень храму Різдва Пресвятої Діви Марії в місті Холм (Польща), які здійснюють науковці Інституту археології та етнології ПАН та кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Львівської політехніки, знайдено саркофаг з похованням, ймовірно, сина українського князя Данила Романовича Галицького – короля Русі в 1253–1264 роках.

Політехніки відновлюють важливі об’єкти Львова: дипломники ІАРХ відреставрували портал XIX століття

У межах дипломного проекту двоє студентів-магістрів другого курсу кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури – Наталія Алексеєва та Роман Колодій відреставрували вхідний неоренесансний портал XIX століття та фігурку Діви Марії у ньому над галереєю «ІконАрт», що на вулиці Вірменській, 26.

Дипломну роботу студентів-архітекторів Університету можна побачити на вулиці Вірменській

Шестикурсники кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Національного університету «Львівська політехніка» Роман Колодій та Наталя Алексеєва за місяць відновили вхідний неоренесансний портал XIX століття, що над галереєю «ІконАрт». Його з романського цементу спроектував архітектор Альбін Загурський спеціально для Діви Марії Непорочного Зачаття, яка прикрашає портал.

Syndicate content