Інформація на цьому сайті не оновлюється. Відвідайте наш новий сайт

Кафедра АДМ

Міст на Городоцькій, який відновлюють за проектом Львівської політехніки, служитиме щонайменше 80 років

У Львові тривають аварійно-відновлювальні роботи на шляхопроводі на вул. Городоцькій. У процесі реконструкції проїзну частину дороги на ділянці від Хлібозаводу до вул. Сяйво буде розширено до 4-х смуг. Очікуваний термін завершення робіт – 14 жовтня цього року.

Працівників Університету Христину Соболь та Наталію Шаховську нагороджено Грамотами від керівництва області

Голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик взяв участь у засіданні ради Західного наукового центру. У вітальному слові посадовець подякував за розвиток наукових шкіл Львівщини, наголосив на важливості поєднання науки і практики, на необхідності модернізації виробничих потужностей області, що неможливе без науки, та побажав нових досягнень і наукових розробок, які прославлять Львівщину та Україну.

Львівським політехнікам є що запропонувати виробництву

На кафедрі автомобільних шляхів ІБІД Львівської політехніки, якій наступного року виповнюється 125 років, працює творчий, злагоджений колектив науковців, який досліджує нові технології будівництва і ремонту доріг. Про це розмовляємо із завідувачем кафедри професором Сергієм Солодким.

Підрозділи кафедри автомобільних шляхів (АШ) (секції, лабораторії)

11

НДЛ-26

Науково-дослідна лабораторія № 26

Керівник : д.т.н., проф. Солодкий Сергій Йосифович
Навч.корпус № 2, кімната 3
Діагностика конструктивних елементів автомобільних доріг; дослідження властивостей дорожніх матеріалів, виробів, конструкцій і грунтів.

ГНДЛ-108 - діагностика технічного стану автомобільних доріг, аеродромів і сухопутніх інженерних споруд.

Відомі випускники кафедри автомобільних шляхів

50
  • Гнідець Богдан Григорович (1953), д.т.н., професор кафедри «Мости та будівельна механіка», почесний професор Львівської політехніки;
  • Кваша Віктор Григорович (1959), д.т.н., професор завідувач кафедри «Мости та будівельна механіка», науковий керівник ГНДЛ-88;
  • Гамеляк Ігор Павлович (1985), д.т.н., професор кафедри «Аеропорти» Національного транспортного університету, м. Київ;
  • Коваль Петро Миколайович (1977), к.т.н., професор завідувач кафедри «Архітектурні конструкції» Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ;

Наукова діяльність кафедри автомобільних шляхів

40

Колектив кафедри працює над науковою проблемою «Розробка ефективних технологій і матеріалів для будівництва та ремонту дорожніх одягів».

Історія кафедри автомобільних шляхів

20

В листопаді 1817 року у Львові була відкрита реальна школа, яка в 1846 році реорганізовується в Технічну академію з чотирма факультетами: інженерний, архітектурний, машинобудівний і хімічний. До 1873 року на інженерному факультеті існували кафедри «Будівництво» та «Інженерія». 29 серпня 1873 року на базі кафедри «Інженерії» була заснована кафедра «Дорожнє та водне будівництво», а 30 липня 1874 року, за рішенням уряду Австро-Угорщини, в програму вводиться курс «Дорожнє та водне господарство», який розпочав читати інженер Йозеф Ріхтер (1842-1917).

Кафедра автомобільні дороги та мости (АДМ)

E-mail: 
Solodkyyatpolynet [dot] lviv [dot] ua
Керівництво: 
Завідувач кафедри АШ: д.т.н, проф. Солодкий Сергій Йосифович

Заступник завідувача кафедри АШ: к.т.н, доц. Думич Іван Юрійович

Syndicate content